Detekce obličeje na vstupních terminálech

Společnost Hikvision představila nové terminály pro rozpoznávání obličejů za pomocí technologie algoritmu Deep Learning pro řízení přístupu. Tyto terminály mají za úkol maximálně zjednodušit a zrychlit proces vstupů do budov, kanceláří a ostatních míst, kde je potřeba identifikace osoby. Zvyšuje se tak zabezpečení budov a snižuje riziko vzniku bezpečnostních hrozeb.

 

K dispozici jsou tři modely terminálů pro rozpoznávání obličejů, které jsou jedinečně a flexibilně navrženy pro řadu aplikací a scénářů:

  • Terminál pro rozpoznání tváře - DS-K1T604MF a DS-K1T606MF
  • Terminál pro rozpoznávání tváře na stojanu nebo na stěnu - DS-K1T605MF
  • Komponent s funkcí rozpoznání tváře pro přístupový turniket - DS-K5603-Z

 

Všechny tři modely se snadno instalují a používají. Nástěnný terminál je vhodný pro rychlý přístup u vchodu. Terminál na základně nebo na stěnu lze použít na příhodných svislých plochách nebo na pultu v recepci. Komponent s funkcí rozpoznávání obličeje je navržen pro použití ve spojení s přístupovými turnikety. V případě potřeby lze tento model otáčet horizontálně po instalaci pro zachycení obličejových obrazů v nejúčinnějším úhlu.

Hikvision ve svých terminálech pro rozpoznávání obličeje využívá vestavěné algoritmy Deep Learning, které poskytují sníženou délku zpoždění přenosu a menší zatížení backend komponentů. Výsledkem je, že terminály mají vysokou úspěšnost-rychlost zachycení obličeje může dosáhnout 99% přesnosti za méně než 0,5 sekundy. Během špičky mohou přístupové turnikety vybavené terminály rozpoznávání obličeje společnosti Hikvision reagovat za méně než půl sekundy, čímž umožňují přístup až 40 osob za minutu.

Různé modely a typy jsou k dispozici s širokou škálou kombinací front-end nebo back-end pro využití v mnoha scénářích. Terminály rozpoznávání obličeje společnosti Hikvision podporují režimy shody 1:1 nebo 1:N, ověřování totožnosti pomocí karet Mifare a připojení přes TCP/IP nebo RS-485.

 

Ukázka, jak funguje detekce obličeje na vstupních terminálech ve videu:

 

 
© 1989 - 2019 ALARM ABSOLON, spol. s.r.o. Zobrazit plnou verzi