Dodávali jsme termokamery v OKD

Instalovali jsme termokamery v OKD

Vážení zákazníci,

úspěšně jsme dodali a dohlíželi na instalaci termovizních kamer pro měření tělesné teploty ve společnosti OKD, která měří teplotu svých zaměstnanců na všech svých lokalitách. OKD se k tomuto kroku rozhodli kvůli nárůstu infikovaných zaměstnanců. Díky termokamerám se snaží včas eliminovat nakažené osoby a zabránit rychlejšímu šíření.

Nejdříve byla dodána termokamera DS-2TD2636B-15/P v Dole Darkov a poté následovaly další lokality a to Důl ČSA, Důl ČSM-Jih a Důl ČSM-Sever. Jak říká výkonný ředitel OKD Radim Tabášek, rozhodli se investovat do nákupu termokamer a posílit tak bezpečnost při vstupech, kde se doposud měřila teplota bezkontaktním teploměrem. [1]

Instalované kamery DS-2TD2636B-15/P umožňují detekování zvýšené tělesné teploty v reálném čase s vysokou přesností na 0,3⁰C za použití kalibračního bodu, známého také jako „blackbody“. Je možné provádět plošnou kontrolu 10 – 15 pohybujících se osob současně bez nutnosti fyzického kontaktu. Naměřená teplota se ihned zobrazí na displeji. V případě, že kamera rozpozná osobu se zvýšenou teplotou, spustí alarm k upozornění ostrahy a detekovaná osoba není vpuštěna do objektu OKD. Kamery jsou vybaveny inteligentní funkcí pro rozpoznání lidského těla a dokážou tak eliminovat falešné poplachy způsobené jinými zdroji tepla.

Celou instalaci měl pod kontrolou náš zaměstnanec pan Jaroslav Jurča, který poskytl rozhovor i České televizi.

Celou reportáž si můžete pustit zde:

 

Zaujala Vás možnost měření tělesné teploty pomocí termovizní kamery? Chcete se dozvědět více? 

 

Vše o termokamerách na jednom místě

 

 


 

Zdroje:

[1] OKD. Společnost OKD má termokamery na všech svých lokalitách [online]. Dostupné z:
https://www.okd.cz/cs/media/tiskove-zpravy/spolecnost-okd-ma-termokamery-na-vsech-svych-lokalitach-1

© 1989 - 2020 ALARM ABSOLON, spol. s.r.o. Zobrazit plnou verzi