Instalace termokamery v Nemocnici Kadaň

Nemocnice Kadaň se navrátila již do běžného provozu a zahájila měření teploty návštěvníků termovizní kamerou Hikvision.

Před vrácením do normálního provozu, museli v Kadaňské nemocnici provést několik nutných opatření, díky nimž bylo možné zajistit nepřetržité fungování i v období současné krize. Nemocnice dodržuje veškerá nutná hygienická i bezpečnostní opatření a navíc kontroluje teplotu všech příchozích pomocí termokamery Hikvision.

V nemocnici byla instalovaná termokamera DS-2TD2617B-3/PA(B), která byla umístěna na stativ pro termokamery. Termografická kamera dokáže měřit tělesnou teplotu s přesností 0,5 stupně Celsia až u 15 osob v záběru. Bezkontaktní screening pomůže odhalit rizikového pacienta, aniž by k němu musel přistupovat zdravotník s bezkontaktním teploměrem.

Termografické kamery Hikvision umožňují detekování zvýšené tělesné teploty v reálném čase s vysokou přesností na 0,5⁰C a to i bez nutnosti použití kalibračního bodu, známého také jako „blackbody“, tak jak tomu často bývá u konkurenčních výrobků. Doporučená vzdálenost je dle typu kamery od 1 do 9 metrů. V případě kamery DS-2TD2617B-3/PA(B), která je instalována v Nemocnici Kadaň, je možné provádět plošnou kontrolu 10 – 15 pohybujících se osob současně bez nutnosti fyzického kontaktu. Naměřená teplota se ihned zobrazí na displeji, v případě, že kamera rozpozná osobu se zvýšenou teplotou, spustí se alarm na nahrávacím zařízení. Kamery jsou vybaveny inteligentní funkcí pro rozpoznání lidského těla a dokážou tak eliminovat falešné poplachy způsobené jinými zdroji tepla.

 

 


Naše společnost Alarm Absolon, spol.s r.o. je autorizovaným distributorem produktů značky Hikvision.

Značka Hikvision je jedním z předních výrobců a dodavatelů bezpečnostních technologií na světě. Mezi produkty značky Hikvision patří kamerové systémy, systémy na řízení přístupu, zabezpečovací systémy, termovizní produkty a softwary pro centralizaci a správu zařízení. Tyto výrobky jsou určené do všech oblastí bezpečnostního monitorování.  V České republice působí společnost od roku 2007.

© 1989 - 2020 ALARM ABSOLON, spol. s.r.o. Zobrazit plnou verzi